ویتامینه مو

ویتامینه مو

موهای افراد در اثر عوامل متعدد دچار یکی یا چندتا از مسکلات مو مانند شوره سر یا خشکی و وزی ویا ریزش و سوختگی مو میشود.و در این فراید زمینه های ارثی و شرایط آب و هوایی و تغذیه میتواند در شدت این مشکلات تاثیر بگذارد یا آن هارا برطرف کند.به هر دلیلی که مو ها دچار مشکل شوند لازم است که به آن رسیدگی شود و با رساندن مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز به مو دوباره سلامت و زیبایی را به مو ها بازگرداند.مهم ترین ویژگی ویتامینه کردن مو بازگرداندن استحکام و مقاومت مو در مقابل عوامل خارجی است. مواد های ویتامینه مو عمدتا از ویتامین ب تشکیل شده اند.

ویتامینه مو

مزایای ویتامینه کردن مو

ویتامینه مو ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز مو را به ریشه و پیاز مو میرساند و با این کار موجب احیا و ترمیم موها میشود.برای این کار باید از موادی استفاده شود که حاوی ویتامین های مورد نیاز برای مو باشد در این روش، مواد مورد نیاز شامل انواع ویتامین های خانواده B، پروتئین ها، مواد معدنی و … میباشد.شناخته شده ترین ویتامین برای رشد و تقویت مو ها ویتامین b است که به نام بیوتین شناخته میشود در افرادی که بیوتین به اندازه کافی وجود ندارد ریزش موها زیاد است و  هم با انجام ویتامینه هم استفاده از مکمل هایی که در بازار وجود دارد میتوانید این ویتامین مهم را به بدن خود و مو ها برسانید.

مزایای ویتامینه کردن مو

روش های ویتامینه کردن مو

برای اینکه موهای خود را ویتامینه کنید لازم است که ابتدا موهای خود را به خوبی بشویید پس از شستن موها باید موهارا خشک نمایید نیازی نیست که مو ها کاملا خشک شود تا 80 درصد رطوبت موها را بگیرید کافی است.پس از خشک کردن مو ها باید موهارا تقسیم بندی کنید.در مرحله بعد از محلول های دو فاز و یا سرم های تقویتی استفاده می شود. پوست سر را به کمک آنها ماساژ دهید.در این مرحله می توانید بخشی از کرم ویتامینه مو را برداشته و به کمک دست خود آن را به ساقه موها بمالید. دقت داشته باشید که در این مرحله کرم نباید به ریشه موها برسد.بهتر است برای جذب بهتر موهارا به مدت 30 دقیقه با کلاه رنگ کاور کنید و پس از گذشت این زمان موهارا آبکشی نمایید.این روش ویتامینه کردن موها با مواد های موجود در بازار و سالن های زیبایی بود در ادامه به ویتامینه کردن مو با روش های خانگی میپردازیم.

سبزیجات دارای ویتامین

ویتامینه کردن مو در منزل

روش های متعددی برای ویتامینه و تقویت موها در منزل وجود دارد یکی از آنها استفاده از جعفدی و روغن زیتون میباشد در این روش می توانید حدود ۱ استکان آب جعفری تازه را با روغن زیتون مخلوط کرده. سپس آن را به کمک دست به تمام موها اعم از ریشه و ساقه بمالید. موها را ۱ ساعت در کلاه رنگ و یا حوله قرار داده و پس از این مدت به خوبی شست و شو دهید. باید در نظر داشته باشید که روش های خانگی ویتامینه کردن مو حتما باید به طور مستمر انجام شود تا شاهد ترمیم و شادابی مو های خود باشید.

شیر نارگیل

 یکی دیگر از روش های خانگی ویتامینه کردن مو استافده از شیر نارگیل میباشد .اگر موهای شما در اثر رنگ  و دکلره آسیب دیده است شیر نارگیل در ترمیم موهایتان میتواند بسیار موثر باشد شیر نارگیل را با روغن زیتون مخلوط کنید سپس به موها بزنید و 20 دقیقه موهارا با کلاه رنگ کاور کنید و پس از آن آبکشی نمایید این کار را در هفته 3 بار انجام دهید و تاثیر فوق العاده آن را شاهد باشید.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما